سامانه مدرسه هوشمند پویان

 پیش ثبت نام آنلاین

 مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

 


 ضرب المثل ها

 کتابخانه کودکان

 

 آمار بازدید ها

 

 

 نحوه نشستن صحیح در پشت میز کامپیوتر

 

در این  تصویر شما نشتن صحیح و اصولی پشت میز کامپیوتر را که توسط پزشکان توصیه شده است را یاد خواهید گرفت ، اگر شما هم به سلامتی خود اهمیت می دهید و دوست ندارید در آینده دچار بیماری های عضلانی و استخوانی و کمر درد های مزمن شوید حتما این ویدیو آموزشی را مشاهده و نکات پزشکی آن را رعایت فرمایید .

در موقع کار با لپ تاپ چون محل قرار گیری آن معمولا روی زانو های شما هست دقت نمایید که به حالت خمیده به صفحه مانیتور لب تاپ نگاه نکنید چون گوز کمر شما به مرور زمان باعث بیماری کمر درد می شود . نحوه قرار گیری پاها نیز بسیار مهم است ، پاهایتان را به گونه ای قرار دهید که به صورت عمود بر زمین و در کنار هم قرار گیرد . در صورت امکان یک بالش راحت نیز در پشن کمر خود قرار دهید .

در هنگام استفاده از کامپیوتر شخصی خود سعی نمایید تا از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی مانیتور جلوگیری نمایید و از صندلی مناسب به طوری که وقتی کف پاهای شما به زمین می رسد خمیدگی در زانو های شما ایجاد نشود ، همچنین کمر خود را به گونه ای نگه دارید که وقتی دست های خود را روی میز می گذارید با سرشانه های شما زاویه 90 درجه را ایجاد نماید . نگاه شما به صفجه مانیتور همواره به صورت عمود باشد و در صورتی که مانیتور در پایین تر از زاویه دید عمود چشمان شما قرار دارد از وسایل کمکی برای بالا آوردن سطح مانیتور استفاده نمایید .

در مورد طرز نشتن کودکان پشت کامپیوتر نیز به نکاتی همچون ارتفاع مناسب با سطح میز و زوایه مناسب 90 درجه پاها  در هنگام نشتن روی صندلی دقت نمایید ...

همراه توصیه می شود بعد از هر نیم ساعت استفاده از کامپیوتر یا اینترنت به مدت نیم ساعت فعالیت فیزیکی انجام دهید و تغذیه مناسب داشته باشد تا همراه سلامت و تندرست و شاداب باشید .

چه عواملي مي‌توانند كامپيوتر را خراب كنند؟
گرماي بيش از حد، تخليه‌ي بار الكتريسته ساكن بر اجزاء كامپيوتر مثل IC ها و CPU، نوسانات ولتاژ ، اكسيده شدن، از بين رفتن حرارت پيكسل‌ها در اثر حرارت بالا، بعضي از مواردي هستند كه باعث مي‌شوند كامپيوتر كار خود را به درستي انجام ندهد. متأسفانه عوامل فوق همواره مي‌توانند باعث خرابي و از كار افتادگي سيستم ما بشوند.
كامپيوترهاي جديد مجموعه‌اي از اجزاء شگفت‌انگيز و پيچيده مي‌باشند، به طوري كه در طراحي‌هر كدام سعي شده، عمر قطعات، طولاني بوده و خيلي زود خراب نشود. تقريبا" هر كدام از اجزاء كامپيوتر شما به نحوي در معرض خرابي و فرسودگي هستند كه مي‌تواند نشانگر اين حقيقت ناگوار باشد كه «تمامي كامپيوترها بالاخره پس از مدتي كهنه و فرسوده مي‌شوند.»
قبل از اينكه عوامل فيزيكي فوق باعث از كار افتادن قطعاتي از كامپيوتر بشود، پيشرفت سريع كامپيوتر باعث از رده خارج شدن بيشتر (البته نه همه) قطعات كامپيوتر مي‌شود. با اين حال در اثر همين عوامل فيزيكي پس از مدتي كارايي اجزاء سيستم كاهش مي‌يابد.
نيروهاي متعددي به طور دائم بر اجزاء حياتي كامپيوتر شما فشار وارد مي‌كنند. شما نه تنها بايد از يك محافظ برق خوب استفاده كنيد بلكه بايد به اين مطلب توجه داشته باشيد كه هر كدام از اجزاء كامپيوتر چه مدت بايد دوام داشته باشند و چه مواردي با گذشت زمان باعث كاهش كارايي آنها مي‌شود و مهمتر از آن اين است كه شما چه كارهايي مي‌توانيد انجام دهيد تا عمر اجزاء سيستم طولاني‌تر شود. در اين راستا، مناسب است كه طرز كار بعضي از اجزاء كامپيوتر را بدانيد تا بتوانيد اجزاء حساس‌تر نسبت به عوامل اشاره شده را شناسايي كنيد.


درايو ديسك‌سخت در حين كار
بدترين اتفاقي كه ممكن است براي شما بيافتد خرابي درايو ديسك‌سخت است. حتي اگر شما فرد منظم و منضبطي در تهيه نسخه‌ي پشتيبان باشيد، اين احتمال وجود دارد كه درايو ديسك‌سخت نيز دچار خرابي شود. اگر قطعات سخت‌افزاري خراب شوند قابل جايگزيني هستند، اما نرم‌افزار موجود بر ديسك سخت شما قابل بازيافت نمي‌باشد. مگر اين كه شما با استفاده از ديسك‌اضافي نسخه پشتيباني از اطلاعات موجود بر ديسك سخت تهيه كرده باشيد. در اين صورت با تعويض ديسك سخت، مشكل به راحتي حل مي‌شود. واضح است كه بايد به مواردي كه درايو ديسك‌سخت را در برابر خرابي مقاوم مي‌سازد بسيار توجه داشت.

 

 دبستان هاتف

بهترین دبستان گرگان

دبستان پسرانه غیردولتی هاتف

 ثبت نام دبیرستان صدف

بهترین دبیرستان گرگان

دبیرستان دخترانه دوره اول هوشمند صدف

 تقویم روز
 
 


small telephone ringing animated gif

به منظور ارتباط بهتر و سريعتر با مدرسه ،شما می توانيد با شماره های


32523956 و 32540956

و شماره 09117005288 خانم بینات مدیریت محترم دبستان تماس حاصل فرمایید.

 


sadafgolestan90@yahoo.com

 

sadaf_school_complex

 

t.me/sadafgolesstan