سامانه مدرسه هوشمند پویان

 پیش ثبت نام آنلاین

 مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

 


 ضرب المثل ها

 کتابخانه کودکان

 

 آمار بازدید ها
 

معرفی و شناخت زبان وادبیات کهن ایران زمین  برای کودکان  به منزله ی آشنایی با گنجینه ای از فرهنگ غنی سرزمینمان  ،آداب و رسوم ،آیین ها وسنت ها  در ادوار گذشته ی تاریخ است..

لزوم آشنایی کودکان با زبان و ادبیات کهن ایران مقوله ایست که در سال های اخیر به شدت مورد توجه پزوهشگران و فعالان آثار ادبی کودکان قرار گرفته است.

تفکرو تخیل در داستان‌ها و اشعاری که دانش آموزان می‌خوانند و می‌شنوند، اثر عمیقی در فکر و روحیه و قوه ی تخیل آنان می‌گذارد و آنان  را برای  زندگی در اجتماع و  معاشرت با دیگران آماده می‌سازد. از طریق اشعار ،داستان ها و حکایات ،دانش آموزان به بسیاری از ارزش‌های اخلاقی مانند ، راستگویی، امیدواری، جوانمردی، طرفداری از حق و حقیقت و نتایج آن پی می‌برند و تلاش می‌کنند خود را در دنیای واقعی با شخصیت‌های موجه داستان ها همانند سازی کنند.وگاه با همزادپنداری با قهرمان ها و یا ضد قهرمان های آثار ادبی به نتایج رفتار و کردار خود پی خواهند برد و با مهارت های زندگی اجتماعی آشنا خواهند شد.

کلاس مشاهیر ایران در سه پایه ی پیش دبستان،اول و دوم برگزار می گردد.

 پیش دبستان

تدریس حکایات  کتاب  کلیله و دمنه و مرزبان نامه با زبانی قابل فهم و درک  برای دانش آموزان .دانش آموزان حکایات گفته شده در کلاس را بازخوانی کرده  و به جای شخصیت های داستان قرار میگیرند و به صورت گروهی داستان ها را در کلاس بازگو می کنند.

پایه اول:

تدریس زندگی نامه ی  شاعران مشهور ایران زمین ،مانند حافظ و سعدی،آموزش روان خوانی و صحیح خوانی اشعار،حفظ غزلیات توسط دانش آموزان،تدریس حکایات کتاب گلستان سعدی.

پایه دوم :

آشنایی با فردوسی و کتاب شاهنامه.  آموزش شاهنامه خوانی، نقالی داستان های شاهنامه ، حفظ  برخی از اشعار کتاب شاهنامه

اهداف:

هدف از آموزش  حکایات و داستان های کلیله و دمنه  و مرزبان نامه برای این گروه سنی آشنایی با مفهو های نیکی و بدی،دروغ و راستی، نحوه ی تصمیم گیری درست  هنگام مواجه با اتفاقات مهم و استفاده از هوش و ذکاوت  برای رسیدن به هدف است.

شناخت وآشنایی با  کلمات و  وازگان  کهن در متون ادبی ، در غالب حکایات و اشعار فارسی. دانش آموزان را در مقام مقایسه قرار می دهد و دایره ی لغات آن ها را افزایش  خواهد داد.حفظ اشعار به صورت غزل کامل، وتک بیت ها در غالب  ضرب المثل.آشنایی با صورت  ومفهوم متون ادبی ساده و روان و مصنوع،تقویت حافظه ، تند خوانی و صحیح خوانی غزلیات . افزایش اعتماد به نفس دانش آموز برای سخن وری در جمع از دیگر اهداف این کلاس می باشد.

در کنار اموزش داستان های شاهنامه با زبانی سلیس و روان ، آن ها با چگونگی زندگی، اخلاق، آیین ها، باورها، آرزوها، عشق ها و دلاوری های مردم آن زمان آشنا خواهند شد.اسطوره ،افسانه و حقیقت را خواهند شناخت. و با سرگذشت پهلوانان، ، شگفتی ها، چاره اندیشی ها و بزم ها و رزم های  آنان عجین خواهند گشت.


شکیبا باشید...

 دبستان هاتف

بهترین دبستان گرگان

دبستان پسرانه غیردولتی هاتف

 ثبت نام دبیرستان صدف

بهترین دبیرستان گرگان

دبیرستان دخترانه دوره اول هوشمند صدف

 تقویم روز
 
 


small telephone ringing animated gif

به منظور ارتباط بهتر و سريعتر با مدرسه ،شما می توانيد با شماره های


32523956 و 32540956

و شماره 09117005288 خانم بینات مدیریت محترم دبستان تماس حاصل فرمایید.

 


sadafgolestan90@yahoo.com

 

sadaf_school_complex

 

t.me/sadafgolesstan